Nosné systemy Tatonka

NOSNÉ SYSTÉMY TATONKA

Pro každé použití a každý typ zad, TATONKA má požadovaný batoh. Zde hraje nosný systém ústřední roli, protože musí být přizpůsoben specifickým požadavkům a zejména osobě, která jej nese. Ti, kteří se vydávají na delší cesty s velkou hmotností, by měli zvolit špičkový nosný systém X1. Pro sporty vyžadující větší množství pohybu je nový nosný systém X Vent Zero ideální.


 X1-System / X1-System Women

 

Nosný systém X1 je speciálně navržen pro přepravu těžkých nákladů nad 25 kg. Speciální konstrukce ve tvaru X (1) směřuje část zátěže vodorovně na speciálně polstrovaný bederní popruh (2), čímž přenáší zátěž ze zad na boky. To znamená, že váhu lze přepravovat na mnohem delší vzdálenosti. Anatomicky umístěný a velmi pohodlný bederní popruh (2) , popruhy pro ovládání zátěže (3) a měkký, ergonomický ramenní popruh (4) lze snadno nastavit a umožňují dokonalé přizpůsobení nosného systému. Pogumovaná bederní vycpávka (5) a zadní vycpávka nad ní s konkávním tvarem (6) zajišťují stabilitu a to, že batoh perfektně sedí na zádech.

Batohy s nosným systémem X1

 


 V2-System / V2-System Women

 Nastavitelný nosný systém V2 byl vyvinut pro zatížení do 25 kilogramů. Kombinace hliníkových a GRP tyčí (1, 2) zajišťuje vynikající poměr efektivního přenosu zátěže a zároveň pružnosti. Ergonomicky navržený bederní pás s bederní vycpávkou (3) a trojrozměrnými kyčelními křidélky (4) je pohodlně polstrovaný a zabraňuje sklouznutí batohu. Konkávní polstrování zad (5) také zajišťuje optimální držení a dobrý kontakt s batohem – dostatečnou volnost pohybu i při plném zatížení. Popruhy pro ovládání zátěže (6), pohodlné ramenní popruhy (7) a výška víka (8) jsou nastavitelné a umožňují přesné nastavení.Díky nosnému systému V2 Women jsou délka zad a ramenní popruhy přizpůsobeny ženské anatomii

 Batohy s nosným systémem V2


V Comfort Vario-System / V Comfort Vario-System Women

 

Lehký a flexibilní pro střední zatížení. Nosný systém V Comfort Vario poskytuje rozsah zátěže až 15 kg úspěšnou kombinaci lehkosti, flexibility a robustního vyvození zátěže v oblasti pánve. Polstrovaný design zad dělá ventilační kanál (1) pro příjemnou cirkulaci vzduchu, polstrovaná kyčelní křídla jsou přes otevřenou konstrukci dobře odvětrávaná (2). Bederní pás (3), pohodlně polstrované ramenní popruhy (4) a popruhy pro ovládání zátěže (5) lze individuálně nastavit.

Batohy s nosným systémem V Comfort Vario


Y1-System / Y1-System Women

 

Základní nosný systém pro střední až těžké náklady. Konstrukce systému Y1 se speciálně uspořádanými tyčemi (1) poskytuje vynikající kombinaci efektivního přenosu zatížení a vysoké pružnosti. Ergonomicky tvarovaný bederní pás s bederní vycpávkou (2) a kónicky tvarovaným bederním pásem (3) pohodlně polstruje a zabraňuje klouzání batohu. Popruhy pro ovládání zátěže (4), pohodlné ramenní popruhy (5) a bederní pás (6) jsou nastavitelné a lze je snadno přizpůsobit uživateli. Nosný systém dámského batohu Tatonka Y1 byl vyvinut speciálně pro ženskou anatomii a zahrnuje kratší délku zad se zakřivenými ramenními popruhy.

Batohy s nosným systémem Y1


 X Light Vario-System / X Light Vario-System Women

 

Co nejlehčí. Nosný systém X Light Vario byl navržen tak, aby byl co nejlehčí. Díky tomu je tou správnou volbou na aktivní túry, kdy si nechcete brát mnoho věcí. Speciální zádová konstrukce s bočními stabilizátory, třídílný bederní popruh s bederní vycpávkou (1), dvě pohodlná kyčelní křidélka (2) a konkávně tvarované polstrování zad (3) zajišťují, že batoh perfektně sedí a zabraňuje sklouznutí . Dvě zkřížené tyče ze skleněných vláken ve tvaru X (4) účinně odklánějí zátěž na ergonomicky tvarovaný bederní popruh, čímž ji přenášejí z ramen na boky. Nosný systém Tatonka dámský batoh X Light Vario byl speciálně vyvinut pro ženskou anatomii a zahrnuje kratší délku zad se zakřivenými ramenními popruhy.

Batohy s nosným systémem X LITE Vario


X Vent Zero System / X Vent Zero System Women

 

Systém X Vent Zero nabízí maximální kontrolu a nejlepší možnou ventilaci s minimálním kontaktem se zády. Dvě sklolaminátové tyče (1) ve tvaru X na zadní straně batohu se spojí s bederními popruhy (2), aby vytvořily nosné spojení batohu. Utahování a povolování systému je plynule variabilní, což znamená, že jej lze individuálně nastavit. Pokud je systém zcela uvolněn, lze batoh také umístit tak, aby seděl těsně u zad. Díky důslednému snižování spotřeby materiálů je tento systém z každého batohu lehký. Dámský nosný systém Tatonka X Vent Zero byl vyvinut speciálně pro ženskou anatomii a obsahuje zakřivené ramenní popruhy.

 Batohy s nosným systémem X Vent Zero


 

Frame Vent System  

Lehký, odvětrávaný síťovaný nosný systém nabízí extrémně pohodlné nošení s velmi dobrou ventilací – bez nutnosti dalšího nastavení. Flexibilní distanční síťovina (1), natažená přes filigránový, trojrozměrně předtvarovaný rám z pružinové oceli (2), obepíná záda a přizpůsobuje se každému pohybu. Lehký bederní pás (3) a nastavitelný hrudní popruh (4) fixují batoh, aby se zabránilo reakcím na změnu zátěže. Ergonomicky tvarované ramenní popruhy jsou také odvětrávané (5).

Batohy s nosným systémem Frame Vent


Vent Comfort-System / Vent Comfort-System Women

 

Příjemné i při rychlém pohybu. Zejména při aktivním sportu zajišťuje nosný systém Vent Comfort příjemnou cirkulaci vzduchu se středovým ventilačním kanálkem (1) a prodyšným potahem AirTex. Dvě pěnové vycpávky po stranách (2) nabízejí vysokou úroveň pohodlí při nošení s touto lehkou konstrukcí zad, jejich konkávní tvar zaručuje optimální kontrolu zátěže, i když se pohybujete rychle. Nezbytný pro velmi aktivní túry, kdy máte na zádech velkou váhu, je bederní popruh (3), který poskytuje dodatečnou stabilitu. Nosný systém dámského batohu Tatonka Vent Comfort byl vyvinut speciálně pro ženskou anatomii a obsahuje zakřivené ramenní popruhy.

Batohy s nosným systémem Vent Comfort


 

Thermo Mold-System

 

Lehká, tepelně tvarovaná záda jsou ergonomicky dělená (1) a přiléhají k tělu. Technická pěna (2) také šetří váhu batohu a díky hladkému povrchu (3) se velmi snadno čistí.

Batohy s nosným systémem Thermo Mold


Thermo Mold AirMesh-System

 

Tepelně tvarovaná záda s prodyšným krytem AirMesh (1) těsně přiléhají k zádům. Centrální ventilační kanál (2) zajišťuje příjemnou cirkulaci vzduchu. Použití lehké technické pěny také šetří váhu batohu.


 Padded Back System

 

 

 

Lehká, polstrovaná záda (1) s potahem ze síťoviny (2) a ergonomicky tvarované ramenní popruhy (3) poskytují pohodlné nošení.

Batohy s nosným systémem Padded Back

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies