Go Bag

CO JE GO BAG

a proč ho potřebujete?

SPOLEČNÁ ODPOVĚĎ NA TOTO ZNÍ: GO-BAG JE TAŠKA, KTERÁ JE VŽDY ZABALENÁ A PŘIPRAVENA. KONCEPCE GO-BAGU SE ALE VZTAHUJE NA MNOHO RŮZNÝCH OBLASTÍ A PROSTŘEDÍ.

Kromě nouzových Go-Bagů najdeme lidi různých profesí, kteří Go-Bagy používají při své každodenní práci. Fotografové, nouzový personál, armáda, pátrací a záchranné týmy... Seznam povolání, která vyžadují Go-Bag, pokračuje. Existuje také mnoho sportovních (profesionálních nebo amatérských), volnočasových a dobrodružných aktivit, u kterých je výhodné mít Go-Bag zabalený a připravený.

 
Go-Bag 5.11 Tactical Backpacks

JAK VYBRAT GO-BAG

Při výběru Go-Bag musíte začít tím, že si určíte, kdy očekáváte, že ho budete používat. Jaké scénáře způsobí, že popadnete tašku a odejdete z domova? Je to pro tento scénář při SHTF, nebo to potřebujete z konkrétního opakujícího se důvodu spojeného s vaším povoláním nebo koníčkem?

Udržování pořádku ve vaší Go-Bag je klíčovým faktorem úspěchu, musíte mít rychlý přístup ke svému vybavení, a to i za špatných světelných podmínek. Najděte si batoh s více přihrádkami a možností přidat kapsičky, to vám pomůže udržet si v něm pořádek. Odolnost, pohodlí a kapacita balení jsou také důležité faktory, které je třeba vzít v úvahu.


Mít Go-Bag připravený se základními věcmi může zachránit život, ale to, co se považuje za „základní“, je vysoce individuální. Pokračujte ve čtení, abyste se dozvěděli více o některých situacích, kdy můžete mít sbalenou tašku připravenou k jízdě.

NOUZOVÉ ZAVAZADLO

Nouzový Go-Bag se nachází ve snadno dostupné oblasti vašeho domova nebo v autě. Je to taška, kterou by si každý měl ponechat pro případ nouze, která vyžaduje rychlý odchod, ale doufáte, že ji nikdy nebudete muset použít. V této tašce máte vodu, jídlo, oblečení, lékařské vybavení, powerbanky, baterky a nástroje, které vám pomohou udržet vás v bezpečí na dalších 72 hodin.

Nezapomeňte si zabalit nouzový Go-Bag s ohledem na vaše potřeby a okolí a mějte Go-Bag zabalený pro každého člena rodiny. Klima, dovednosti pro přežití a specifické potřeby členů rodiny jsou všechno, co musíte promyslet. Vaše dítě bude asi moc rádo, když v Go-bagu najde plyšového medvídka a vy mu budete chtít zabalit oblečení do teplého i chladného počasí. Prohlédněte si a aktualizujte svůj Go-Bag každých 6 měsíců, abyste měli jistotu, že voda, jídlo i léky zůstanou čerstvé

All Hazard a RUSH72  jsou oba perfektní 72hodinové Go-Bag batohy.

Emergency Go-Bag 5.11 Tactical Backpacks
Professional Go-Bag Police Law Enforcement Photographers

GO-BAG PRO PROFESIONÁLY

Jak bylo uvedeno výše, existuje mnoho povolání, která vyžadují Go-Bag. Tento druh brašny se také používá častěji než nouzový Go-Bag. Dozorčí agenti a jednotky SWAT mají všechny své specifické potřeby a tašky, které jim pomohou fungovat v každé situaci. Musí umět splynout se svým okolím, ať už ve městě, nebo v přírodě, a zároveň mít po ruce veškerou výbavu pro rychlé změny ve svých úkolech.

5.11 ambasadoři Sandra Vidrequin, International Combat & Press Photographer, a Andrew Eaton, Photographer Dakar Press Team Australia, vědí vše o tom, co si zabalit do fotografické tašky.
Kromě samozřejmého vybavení fotoaparátu potřebuje fotograf v extrémních prostředích své novinářské průkazy, základní vybavení pro přežití, jídlo, vodu, lékárničku a nezapomeňme ani na svačiny, které vám udrží energii.

Sandra preferuje RUSH12, zatímco Andrew má AMP10.

GO-BAG PRO DOBRODRUŽSTVÍ

Adventure Go-Bag není pro případ nouze na život a na smrt. Je to spíše stálý společník pro časté turisty a osoby venku. Chci říct, co byste dělali, kdybyste v pátek odpoledne dostali nečekané pozvání odjet na hory hned po práci? Řekněte ne, protože nemáte své vybavení v pořádku? Adventure Go-Bag potřebuje #ABR (Always Be Ready). Bushcraft Alli ví všechno o tom, jak udržet svůj RUSH100 organizovaný, aby se její dobrodružství v bushcraftu stalo čistým potěšením.

Méně je v tomto případě rozhodně více. Pokud to není pro vaše 48hodinové přežití zásadní – neberte si to, protože myslet na váhu je pro turistu zásadní. To platí jak pro váš výběr batohu, tak pro jeho obsah. Udržujte vybavení na spaní a stan co nejlehčí..

Adventure Go-Bag Hiking Bushcrafting
Search & Rescue Go-Bag for SAR Teams

PÁTRACÍ & ZÁCHRANÁŘSKÝ GO-BAG

Nezávisle na tom, zda je tým Search & Rescue (SAR) aktivní v záchranných misích v horách, na moři, v lesích nebo jiných těžko dostupných oblastech, musí být všichni připraveni na vše, co jim může čelit. Drsné povětrnostní podmínky, obtížný terén a oběti s vážnými zraněními, vyhledávací a záchranný Go-Bag musí být na to všechno zabalen a připraven. Zároveň je potřeba myslet i na váhu. S příliš těžkým zavazadlem nebudete schopni efektivně plnit své poslání.

Týmy SAR mají specifické požadavky na to, co si členové týmu musí přinést, jakési minimální požadované vybavení. Budete potřebovat ochranné vybavení pro sebe, jako jsou helmy, rukavice, dobré turistické boty, sluneční brýle a oblečení do deště. Potřeby jako jídlo na 24 hodin, voda, píšťalka, nože, lana, baterky, mapa a kompas se stanou vašimi nejlepšími přáteli na pátrání.

A pak máte všechno vybavení a nástroje, které potřebujete pro skutečnou záchrannou misi. Výbava jako záchranná přikrývka, dalekohled, nouzová sada, skládací pila...

Když vybíráte Go-Bag pro pátrací a záchranné mise, doporučujeme pořídit si batoh s popruhem Molle nebo platformou Hexgrid®, abyste mohli přidat kapsy a ponechat si základní vybavení na batohu pro snadný a rychlý přístup..

GO-BAG NA STŘELNICI

Mnoho sportovců má Go-bagy, aby byli vždy dobře připraveni na trénink a závody. Pro soutěžního střelce nejsou střelné zbraně a střelivo zdaleka jediným vybavením, které si musí vzít na střelnici. Většina vybavení je vždy zabalena a připravena k použití, jako jsou chrániče sluchu a očí, čisticí sada, klíčové nástroje k rozebrání zbraní nebo náhradní díly pro případ, že by se něco rozbilo. Pokud tyto nezbytnosti nemáte, murphyho zákon nařizuje, že je budete potřebovat, a tak bývá soutěžní střelec velmi dobře připravený. Po celé dny na střelnici, často chůzi na dlouhé vzdálenosti za jakéhokoli počasí, potřebuje střelec jídlo a tekutiny, aby zůstal na vrcholu, a často bude také nutností pláštěnka a druhý pár bot.


Střelec potřebuje odolný Go-Bag, aby zvládl váhu  munice a dostatek prostoru pro všechno ostatní. Někteří dávají přednost batohům, jiní dávají přednost taškám jako 5.11 Range Ready Bag. Menší kapsy uvnitř tašky nebo připojené k externímu systému Molle/Hexgrid pomohou střelci mít svoje věci organizované.

Shooting Range Go-Bag Competitive Shooter
 

5.11 NABÍZÍ DOBŘE KONSTRUOVANÉ A PEVNÉ TAKTICKÉ BATOHY A TAŠKY,
PERFEKTNÍ JAKO GO-BAGY KAŽDÉMU PŘI VYMÁHÁNÍ ZÁKONA A VOJENSTVÍ AŽ PO PROFESIONÁLNÍ SPORTOVCE A OUTDOOROVÉ NADŠENCE.

 

 

 

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies