značky

5.11 Tactical

5.11 Tactical je americká firma působící na trhu s oblečením a vybavením pro armádu a policii. Vybavuje svými produkty mnoho jednotek po celých Spojených státech a Evropě. Je stálým partnerem FBI, vybavuje nejen instruktory a žáky akademie v Quanticu, ale především policejní zásahové jednotky, včetně týmu HRT pro záchranu rukojmích. Díky mimořádné kvalitě se s produkty 5.11 setkáte také u armádních jednotek v Iráku a Afghánistánu, kde je můžete vidět u příslušníků speciálních jednotek americké armády, námořnictva a námořní pěchoty. Dalšími uživateli v této horké oblasti jsou zaměstnanci, soukromých bezpečnostních agentur, kteří zajišťují ostrahu objektů pod civilní správou.

V České republice vybavení od firmy 5.11 Tactical najdete opět u příslušníků armády, především u příslušníků armádních speciálních jednotek, kteří se s tímto vybavením setkali poprvé na svých zahraničních misích u kolegů z ostatních armád NATO. Příslušníci naší armády si nejčastěji pořizují taktické doplňky, které firma 5.11 vyrábí ve spolupráci s firmou VTAC. U příslušníků naší armády, kteří na svých zahraničních armádních misích mohou, nebo musí sloužit bez uniformy, se potom setkáte takřka s celým naším sortimentem odolného taktického vybavení z řady tactical.

Pro policejní jednotky firma 5.11 může nabídnout ještě větší sortiment než pro armádní jednotky. Především jde o kalhoty a blůzy z kolekce TDU, které jsou velmi oblíbené u policistů a strážníků městských a obecních policií. Pro policisty ze zásahových a pohotovostních útvarů je určeno naše taktické vybavení z produkce 5.11 a VTAC. Pro policisty sloužící v civilním oblečení nabízíme velké množství taktického oblečení civilního vzhledu, které těmto policistům umožňuje dobře plnit svoje úkoly v rámci policie.
Dalšími uživateli našeho taktického vybavení jsou zaměstnanci různých bezpečnostních agentur, u kterých lze stejně jako u armády a policie sledovat čím dál větší snahu opatřovat si toto vybavení v prvotřídní kvalitě.

 V posledních několika letech se celý sortiment taktického vybavení od 5.11 Tactical hojně rozšiřuje mezi airsoftové nadšence. Airsoft využívají mnozí příslušníci armády a policie jako doplněk ke své služební přípravě. U airsoftu se setkáte opět s celý sortimentem produktů 5.11 Tactical a to hned z několika důvodu. Jednak jde o velmi kvalitní taktické vybavení a jednak proto, že část airsoftových nadšenců se snaží vypadat stejně jako jejich armádní a policejní předlohy. U airsoftu se proto setkáte s naším taktickým vybavením především u těch příznivců airsoftu, kteří si jako předlohu vybrali různé armádní a policejní speciální jednotky, speciální jednotky USMC a především speciální jednotky námořnictva SEAL, mezi kterými je toto vynikající taktické vybavení velmi oblíbené.

Naše produkty však nejsou určeny jen jako taktické vybavení pro armádní a policejní jednotky, případně jako vybavení zaměstnanců bezpečnostních agentur či vybavení pro airsoft nebo paintball. Velmi oblíbené jsou naše produkty mezi i outdoorovými nadšenci a horolezci. Neboť, a to ví málokdo, firma 5.11, která dnes funguje jako přední výrobce taktického vybavení především pro armádu a policii, začínala jako výrobce odolného vybavení pro horolezce.

Každý příslušník armády, policie, zaměstnanec bezpečnostní agentury a příznivec airsoftu může navštívit také naší prodejnu v Trutnově, kde se může seznámit s celým sortimentem firmy 5.11 Tactical.

Tasmanian Tiger

Úspěšné mise závisí vždy také na výkonnosti taktického vybavení – a požadavky na uživatele se v posledních letech neustále měnily a zpřísňovaly. To pro nás z TASMANIAN TIGER znamená velký závazek. Své vysoce funkční vybavení pro policii a armádu vyvíjíme vždy v úzké spolupráci s různými jednotkami policie a armády, a díky naší dlouholeté zkušenosti prezentujeme našim zákazníkům výhradně mimořádně kvalitní a spolehlivé výrobky. Tak je tomu i u nové kolekce 2009.

TASMANIAN TIGER si v minulých letech získal jméno především batohy pro různé oblasti použití. Ať batoh osamělého bojovníka pro několikatýdenní nasazení, silně podepřený batoh se systémem pro nošení zbraní, velký dopravní batoh, technicky vypilovaný batoh první pomoci nebo funkční denní batoh – TASMANIAN TIGER nabízí vhodný model pro každý účel použití. Promyšlené nosné systémy, speciálně vyvinuté pro vysoké zátěže (systém X1) nebo pro přilnavé nošení při použití s intenzivními pohyby (systém X Lite Vario) dělají batohy od TASMANIAN TIGER absolutně špičkovými výrobky. Při vývoji profituje TASMANIAN TIGER ze sesterské firmy TATONKA, která má desetiletou zkušenost ve výrobě batohů a vývoji výkonných nosných systémů, a je jedním z hlavních dodavatelů vysoce kvalitních batohů na evropské outdoorovém trhu. TASMANIAN TIGER staví na těchto zkušenostech, a proto může nabízet ergonomicky promyšlené, perfektně sedící batohy, které se nosí velice pohodlně.

Vedle batohů najdou naši zákazníci u TASMANIAN TIGER rozsáhlé vybavení pro taktické použití, pro policejní nasazení, nebo vybavení pro vnější nasazení. Tak se například naše taktické pohotovostní vesty osvědčily při mnoha nasazeních v tuzemsku i v zahraničí. Svým modulárním systémem MTS-Plus se mohou individuálně osadit, a poskytují každému uživateli optimální umístění jejich výbavy. Vlastní návrhářský tým pracuje v neustálém úzkém kontaktu jak s uživateli našich výrobků, tak také s dodavateli materiálů. Volba materiálů se provádí podle nejvyšších nároků na funkčnost, zatížitelnost a bezpečnost. Neustálými podněty žen a mužů v aktivní službě se během procesu vývoje optimálně zapracovávají požadavky na výrobky z praxe.

Výrobky TASMANIAN TIGER od prototypů až po sériově vyzrálé výrobky vyvíjíme ve vlastním závodě, a vyrábíme je ve vlastních výrobních provozech. Tak můžeme u každého kroku rychle zasáhnout, upravovat a vylepšovat. Jen tak je možné z našeho hlediska vždy zaručit nejvyšší možný standard kvality.

Veškeré pracovní procesy – od nákupu materiálu, přes výrobu až po výstupní kontrolu – definujeme my, a kontrolujeme podle mezinárodního standardu.
Každý výrobek než opustí výrobu, se zkontroluje.
Každý výrobek dostává své vlastní sériové číslo, které je uloženo v naší databázi.
Abychom mohli svým zákazníkům i v budoucnu nekompromisně nabídnout dobré vybavení, má TASMANIAN TIGER právo kdykoliv rozšířit svoji paletu výrobků, a stávající výrobky optimalizovat.
TASMANIAN TIGER – PROČ SE K NÁM TENTO NÁZEV HODÍ

Tasmánský tygr – nazýván také vlk vačnatý nebo tasmánský vlk – byl největším vačnatcem australského kontinentu, který se živil masem. Byl velký asi jako malý vlk. Zvíře vděčilo svému jménu „tasmánský tygr“ za svoji pruhovanou kůži na hřbetě, která sloužila k maskování. Jako ne moc rychlý, ale vytrvalý noční lovec sledoval své oběti, dokud se nevyčerpaly, aby je potom roztrhal. Vybavený vynikajícím chrupem a tlamou, kterou mohl otevřít až na 180 stupňů, neznal tasmánský tygr při lovu milosrdenství.

Tasmánský tygr platí od třicátých let posledního století na australské pevnině za vyhynulý druh, poslední exempláře toho druhu žili v Tasmánii. Na jihozápadě ostrova bylo v roce 1966 deklarováno chráněné území, aby se zvěři poskytla úniková oblast, a zachoval se tak druh. Dodnes už sice nebyl spatřen žádný tasmánský tygr, ale nemálo lidí věří, že se mu podařilo v této chráněné oblasti přežít, aniž byl objeven. V tomto mýtu se zobrazují zvláštní vlastnosti zvěře - vůle přežít, lovecký instinkt, vynikající maskování, bystrost, síla, vytrvalost. Přiměl nás, abychom dali svým výrobkům název TASMANIAN TIGER. Mýtus žije dál!

Falco

Společnost FALCO byla založena v roce 1990 jako výrobce sokolnických rukavic a tašek. Postupně jsme rozšiřovali portfolio svých výrobků na kožená pouzdra na zbraně a doplňky pro myslivce. S růstem společnosti se hlavním výrobním artiklem stala pouzdra na zbraně, která si získala oblibu hlavně pro svou kvalitu zpracování a příznivou cenu.

Od roku 2001 společnost nabízí, mimo kožených, i řadu nylonových pouzder s vysokou odolností a jednoduchou údržbou, vhodných pro profesionální nasazení v náročných podmínkách. Od roku 2003 je logo FALCO registrovanou ochrannou známkou, implementovali jsme systém manažerství kvality ISO 9001:2008.

V současnosti je společnost FALCO jedním z největších výrobců pouzder na zbraně na Slovensku. Mimo domácího a 
sousedních trhů exportujeme své výrobky do zemí celého světa. Nabízíme široké spektrum výrobků pro profesionální služební použití, řadu výrobků pro civilní trh jako i řadu výrobků pro hobby - sokolnictví a myslivost. Součástí naší nabídky jsou i kydexová a plastová pouzdra, se kterými máme ucelený sortiment výrobků v každé sortimentní skupině.
Zákazníkům nabízíme i možnost výroby výrobků dle jejich požadavků.